Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality

Darovanie krvi

Darujte krv, zachránite ľudský život.

K záchrane ľudských životov je často nevyhnutná transfúzia krvi. Slovenský Červený kríž v Komárne pomáha získavať dobrovoľných darcov krvi najmä pre pacientov v komárňanskej nemocnici.

Darcom vychádzame v ústrety. Vyznamenania si môžu prevziať aj osobne spolu s dokladmi ihneď po odbore na sekretariáte územného spolku v Komárne. Zamestnancom firiem, ktoré darcom krvi priznávajú aj finančnú odmenu, vystavíme tiež potvrdenie pre zamestnávateľa. Vyznamenania sa udeľujú na základe tlačiva ´    Návrh na udelenie Janského plakety, potvrdeného Národnou transfúznou službou, prípadne na základe legitimácie darcu krvi (do ktorého a zapisuje počet odberov). Legitimácia nám pomáha najmä v prípadoch, keď darca daruje krv na viacerých NTS na Slovensku.

V okrese Komárno udelí SČK ročne vyznamenania cca 200 darcom krvi. Slávnosti poriada s finančnou podporou a za účasti miestnej samosprávy, čo prispieva k dôstojnému poďakovaniu darcom krvi.

Slovenský Červený kríž oceňuje za bezpríspevkové darovanie krvi podľa počtu odberov plaketami profesora MUDr. Jana Janského a medailou profesora MUDr. Jána Kňazovického za mnohonásobné darovanie krvi.

Kategórie ocenenia podľa počtu odberov:

Bronzová plaketa - ženy 10 odberov, muži 10 odberov

Strieborná plaketa - ženy 20 odberov, muži 20 odberov

Zlatá plaketa - ženy 30 odberov, muži 40 odberov

Diamantová plaketa - ženy 60 odberov, muži 80 odberov

Kňazovického medaila - ženy 80 odberov, muži 100 odberov

Špeciálne ocenenie pre aktivistov v oblasti rozvoja darcovstva krvi:

Pamätná plaketa doc.MUDr. Vladimíra Krišla, CSc.

Všetky potrebné informácie nájdete na webstránke Darovanie krvi | Všeobecná Nemocnica Komárno .

Darcovstvo krvi v okrese Komárno zabezpečuje HTO-Forlife n.o. Všeobecná nemocnica Komárno.

O darovaní krvi, legislatíve, oceňovaní, projekte Mojakrvnaskupina.sk sa dočítate na tematickom webe Slovenského Červeného kríža:

 

DARUJKRV.REDCROSS.SK